Методична робота

Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблеми організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід.

Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї  обговорювалися на педагогічних радах, під час індивідуальних і групових консультацій, на їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів.

Методична робота ведеться згідно річного плану роботи ДНЗ-ЦРД №27 «Орлятко» та спрямована на:

•      адаптацію новоприбулих педагогічних працівників,

•      методичну, дидактичну, психологічну, етичну та виховну підготовку педагогічних кадрів.

Результати діагностичного дослідження дають право відзначити високий творчий та інтелектуальний потенціал педагогічних працівників.

Із 35 педагогів:

·     в "групу довіри" (майстри, самостійні творчі) відноситься 20 педагогів;

·     в "групу педагогічної підтримки" (які потребують постійної підтримки) - 10 педагогів;

·     в "групу контакту” (педагоги, що звикли до детального інструктування, добре володіють педагогічними вміннями, але не завжди активні) - 5 педагогів.

Для кожної з цих груп визначалися форми методичної роботи та мета, яку педагоги планували досягти. Такий підхід дав можливість пробудити інтерес педагогів до пошуку і аналізу власної роботи, реалізовувати своє прагнення діяти творчо, переорієнтуватися на нові принципи організації своєї роботи.

Адміністрацією закладу впродовж року проводиться педагогічний моніторинг, основним завданням якого виявити, чи прослідковується позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу. Результати діагностики були зафіксовані за допомогою рейтингових оцінок.